YASEMİN 12 kilo Hafifledi !

YASEMİN 12 kilo Hafifledi !

Büyüme ve gelişme döneminde diyet yapılmaz denir, eğer diyetten kastınız aç kalarak yapılan popüler diyetlerse kesinlikle katılıyorum. Özellikle hormonların düzensiz olduğu bir dönemde uygulanan katabolik diyetler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Yasemin henüz 16 yaşında ve 3 ayda 12 kilo hafifledi. Üzerinden 10 ay geçmesine rağmen ideal kilosunu koruyor ve yeni yaşam biçiminde kendini çok daha sağlıklı ve mutlu hissediyor.


Uzun zamandır kilo problemim vardı. Aslında çok dert etmiyordum belki de duruma alışmıştım. Bir gün okuldaydım birisi gelip kalbimin kırılacağını bilemeden kilomla dalga geçti. Daha sonra herkes kilo aldığımı gibi şeyler söylemeye başlamıştı. En son bir öğretmenimin " köyde başlık paran iyi olurdu senin kilondan dolayı." demesi de son nokta oldu ve hemen ertesi günü Derya Hanıma gittim ve hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri de buydu.
lk zamanlar rahat geçti yalnızca yaklaşık 2 ay sonra halsizlik problemim oldu fakat zaten her hafta Derya Hanımla görüştüğümüz için vitaminimi ve omega3 ümü verince hemen enerjimde yerine geldi.
Aslında hiç aç kalmadım. Yetersiz beslendiğimi düşündüğüm birgün ise hiç olmadı çünkü her gün mutlaka etimi ve sebzemi yedim düzenli her gün yumurtamı yedim hatta ben ekmeği hiçbir şekilde yemediğim halde sırf düzenli beslenebilmek için ekmek bile yemiştim.Öncelikle ben kendimi gördükçe mutlu oldum. Ayrıca insanların verdiği güzel tepkilerde tabi ki ayrıca beni mutlu eden şeyler arasında. Hayatımdaki en büyük değişiklik her gün aynada kendime bakıp mutlu olmak oldu diyebiliriz aslında.

Ben yemek yemeye oldukça düşkün bir insanım ve diyete başlarken en büyük korkum da bu yiyeceklerden vazgeçeceğim olmuştu. Eğer ben aç kalmak istemiyorum yediklerimden vazgeçemem diyorsanız bir başkası için birşey diyemem ama Derya Hanımlayken aç kalmak diye birşey söz konusu değil ve sevdiğiniz yiyeceklerden de vazgeçmenize gerek yok. Ben ayvalık tostu bile yiyip zayıflayanlardanım. Asla korkmayın zayıfladığınızda sizde görüceksiniz zayıflık tüm yiyeceklerden daha güzel.

 

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
RİFAT 29 kilo Hafifledi !

Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN