RİFAT 29 kilo Hafifledi !

RİFAT 29 kilo Hafifledi !

 • NE KADAR SÜREDİR KİLO PROBLEMİNİZ VARDI?
  Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.
 • UZMAN YARDIMI ALMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?
  Derya Hanım benim kuzenim. Sürekli görüşürüz ve o zamanlarda her görüştüğümüzde beni diyet yapmaya teşvik ederdi. Kilo verdiğim zaman hayatımda ne gibi olumlu değişmeler olacağından bahsederdi. Bir gün karşılaştığımızda ise beni işyerine beklediğini ve bana beslenme programı yazacağını söylemişti. Bende ertesi gün gittim ve diyete başladım. Beslenme programıma uyarak geçirdiğim bir haftanın sonunda DietCode’a tekrar gittiğimde ise 3 kilo verdiğimi gördüm. Bu durum beni çok mutlu etti ve inancımı arttırdı. Devam edebileceğime ve sonunda başararak ideal kiloma inebileceğime inandım. Nitekim Derya Hanım’ın da desteğiyle başarılı olduk. Şimdilerde ise eski kıyafetlerimi ve fotoğraflarımı her gördüğümde Derya ablama teşekkür ediyorum.
 • PROGRAM SÜRECİNDE ZORLANDIĞINIZ NOKTALAR OLDU MU? OLDUYSA BUNLAR NELERDİ VE BU SORUNLARA NASIL ÇÖZÜMLER GELİŞTİRDİNİZ?
  Tabi ki zorlandığım noktalar oldu. Sonuçta yıllardır alışık olduğunuz ve tüketmekten keyif aldığınız yeme içme düzeninizi değiştiriyorsunuz. Ben özellikle hamur işine ve tatlıya çok düşkünüm. Tabi ki diyetteyken bunlardan vazgeçmek, vazgeçemezsek de nadir olarak tüketmek gerekiyor. Derya abla programımıza bunları ekleyerek de kilo verebileceğimi söyledi ama ben tamamen vazgeçmeyi tercih ettim. İlk iki hafta zorlandım ama ikinci haftadan sonra bu duruma alıştım, yeni beslenme programıma alıştım ve bu yiyecekler aklıma bile gelmemeye başladı.
 • YETERSİZ BESLENDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ZAMANLAR OLDU MU?
  AÇ KALDINIZ MI?
  Kesinlikle aç kalmadım ve hiçbir zaman yetersiz beslendiğimi düşünmedim. Hatta aç olmadığım halde bile, Derya abla metabolizmamın çalışabilmesi için yemem gerektiğini söylediğinden dolayı öğünlerimi atlamadım.
 • PROGRAM SÜRECİNDE SPOR YAPTINIZ MI? NASIL BİR FAYDA SAĞLADI?
  Program sürecinde spor yaptım. Derya abla haftada 3 gün yürüyüş yapmam gerektiğini söylemişti ama maalesef bunu tam olarak yerine getiremedim ve yapmam gerekenden daha az spor yaptım. Daha az yapmış olmama rağmen kilo verirken spor sayesinde vücudum da sıkılaştı ama yine de az da olsa sarkma meydana geldi. Eminim ki Derya hanımın gerekli gördüğü kadar spor yapsaydım herhangi bir sarkma olmazdı.
 • İDEAL KİLONUZA ULAŞTIĞINIZDA HAYATINIZDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLDU ? NE KADAR ZAMANDIR KİLONUZU KORUYORSUNUZ?
  İdeal kiloma ulaştığımda hayatımda birçok değişiklik oldu. En başta kendime daha çok güvenmeye ve daha güçlü olduğumu, daha çevik olduğumu hissetmeye başladım. Bununla birlikte dış görünüşümü beğendim, aldığım kıyafetlerin daha çok yakıştığını fark ettim ve tam anlamıyla daha rahat ve mutlu bir insan oldum. İdeal kilomu 2-3 yıldır koruyorum.
 • DİYET PROGRAMINA BAŞLAMAK İSTEYİP CESARET EDEMEYENLER İÇİN ÖZEL BİR MESAJINIZ VAR MI?
  Ne olursa olsun insan ideallerine ulaşmak için çalışmalıdır. Başaramasa bile en azından elinden geleni yaptığını bilir ve bu durumu kabullenir ama diyet konusunda başarısız olmak için hiçbir neden yok. Az önce de söylediğim gibi zorlu bir süreç var ama bu süreç sadece iki hafta. İkinci haftadan sonra hafiflediğinizi hissettikçe ve beden olarak küçüldüğünüzü görünce zaten kişinin kendine olan inancı fazlasıyla artıyor ve sonrası ise daha rahat bir süreç oluyor.
Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
YALÇIN 33 kilo Hafifledi !

9 Yıldır kilo problemim var ama son 4 yıldır obez denilecek kadar problemim ...

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN