KUBİLAY 20 kilo Hafifledi !

KUBİLAY 20 kilo Hafifledi !

  • Ne kadar süredir kilo probleminiz vardı?

3 yıl içerisinde yaklşık 20 kilo almayı başarmıştım.

  • Bize gelmeden öncesinde kilo verme çabanız oldu mu?

Oldu doğrusu. Daha önce de diyetisyen yardımıyla biraz kilo vermiştim ama kilomu korumayı başarmak bir yana daha fazla kilo alıverdim. Sanırım zor olan da bu, yani vermek çok zor değil ama yaşam tarzınızı değiştirmek daha doğrusu kişisel ego’yu ıslah etmek zor.

  • Uzman yardımı almaya nasıl karar verdiniz?

Doğrusu kolay olmadı. Önce hayatımı düzene koymaya karar vermem gerekti. Yani olay sadece kilo meselesi değil düzensiz yaşamaya bir son vermek gerekliliği idi. Bir başka deyişle boşvermişliği bir kenara bırakıp hayatımı kontrol altına almaya karar verdim. Normalde herkesin başına geldiği gibi Pazar gecesi başlayan ama Pazartesi akşamı biten diyetler nedeniyle kendime olan güvenim gittikçe azalıyordu. Bende tekbaşıma taşıyamadığım sorıumluluğu paylaşmak için işin uzmanından yardım almaya karar verdim.

  • Program süresinde zorlandığınız noktalar olmuştur, en çok hangi beslenme alışkanlığınızı değiştirirken zorlandınız ve ne gibi çözümler buldunuz?

Alkol tüketimi sanırım en zor olan kısımdı. Neden zorlandığımı      anlamak için kendimi sorguladığım zaman sanırım çözümü de     buldum.  Alkolü değil ama kendimi tükettiğimi görebildim en   azından. Derya Hanım, alkolun hayatımızın bir parçası       olabileceğini söylediğinde çok haklıydı. Alkolu amaç olarak      görmek yerine araç olarak keyif için tüketmeye başlayınca   hayatta başka amaçlarımın olduğunu hatırlayıverdim.

  • Kilo verdiğiniz sure içinde spor yaptınız mı?

Sürecin sonlarına doğru haftada 1-2 gün yarım saatimi spor yapmaya ayırmaya başladım.

  • Yeni beslenme tarzınızı hayatınıza adapte derken hangi değişimler nasıl farklar yarattı?

Aslında hayata yeniden başladım diyebilirim. Anladım ki gerçekten isteyince insan herşeyi yapabilirmiş. Uzun zamandır istediğim ama bir türlü zaman bulamadığım master programına yazılmaya karar verdim. Şimdi MBA’e devam ediyorum. Uzun zamandır okumaya ara verdiğim kitaplarıma geri döndüm. Kızımla daha fazla ve daha kaliteli zaman geçirmeye başladım. Kendime güvenim arttı, olaylara bakış açım değişiverdi. Boşvermek ya da ertelemek yerine uğraşmak ve çözümlemek prensipleri hayatıma yerleşti. Hayatımda spora yer verince kendimi daha dinç ve genç hissettim.

  • Kilo vermek sağlığınızı ve kan değerlerinizi nasıl etkiledi?

Doğrusu ölçtürme ihtiyacı bile hissetmedim çünkü en ufak bir şüphem yok.

  • Ideal kilonuza ulaştıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Daha mutluyum. İnsanların yüzündeki şaşkınlık ifadesinden dolayı gururluyum. İstediğim zaman yaparım dediğim için inançlıyım. Metabolizmam normale döndüğü için daha gencim. 1 saat koşabildiğim için daha sportifim. Uymam gereken listeden dolayı daha düzenliyim. Master yapmaya başladığım için daha çalışkanım. 20 kiloyu üstümden attığım için daha dinamiğim. Sağlıklıyım! Hayatımda görmezden geldiğim ama beni rahatsız eden şeylerin ortadan kaybolmaya başladığını görünce kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Doğrusu hiç bırakamam dediğim depresyon ilaçlarını sanırım yakında bırakacağım.

  • Diyet yapmak isteyip de cesareti olmayanlar için özel bir mesajınız var mı?

Hayatınızı kim kontrol ediyor karar verin ve hemen harekete geçin. Her hafta sonu kulağınıza birşeylerin yolunda gitmediğini fısıldayan içinizdeki sesi dinleyin ve gerekirse yardım alın. Unutmayın, yalnız değilsiniz.

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
RİFAT 29 kilo Hafifledi !

Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN