SEDA 25 kilo Hafifledi !

SEDA 25 kilo Hafifledi !

Seda hanım 93 kilodan 68 kiloya ulaştı 10 ayda 25 kilo vererek daha sağlıklı bir yaşama kavuştu….

  1. Ne kadar zamandır kilo probleminiz vardı?

17 yaşımdayken fazla kilolarım beni rahatsız etmeye başlamıştı. Evlenip iki doğum yaptıktan sonra bu kilolar ciddi boyutlara ulaştı.

  1. Daha öncesinde kilo verme çabanız oldu mu?

Birçok kez diyet yaptım ama verdiğim kiloları kısa sürede geri aldım. Diyetler zor ve eziyetliydi, çok aç kalıp halsiz ve yorgun oluyordum. Bu da kısa sürede sıkılıp diyeti bırakmama neden oluyordu. Böyle olunca da verdiğim kiloları geri alıyordum, tabi fazlasıyla.

  1. Uzman yardımı almaya nasıl karar verdiniz?

Kilolarım yine hayatımı olumsuz etkilemeye başladı. Artık fazla kilolarımdan kurtulmak istiyordum. Başarısız diyetlerden sonra tek başıma başaramayacağımı anladım. Eşimin arkadaşları size giderek zayıfladıklarını ve uzun süre koruyabildiklerini duyunca ben de Derya Hanıma gitmeye karar verdim.

  1. Programı uygularken zorlandığınız noktalar oldu mu?

Başlangıçta alışmış olduğum yeme düzeninden vazgeçmek kolay olmadı . Fakat zamanla beslenme tarzımı değiştirmek kolaylaştı ve hayatımın bir parçası oldu. Önceden yeterli miktarda su tüketmiyordum fakat şimdi su içmediğimde rahatsız oluyorum .Evde programı uygulamak kolaydı fakat farklı ortamlarda uygulayabilmek zor oluyordu , özellikle bayramda memlekete gittiğimiz uzun tatil dönemlerinde zorlanıyordum. Koruma programını uygulayarak tatil programlarını kolay ve rahat bir şekilde geçirebildim. Böylece hiçbir zorluk yaşamadan bulunduğum ortamın tadını çıkarabildim.

  1. Açlık hissettiniz mi?

Hiç aç kalmadım. Sabah kahvaltıdan sonra acıkmaya başladığımda ara öğün vaktim gelmiş oluyordu. Bu proğramın  en çok sevdiğim bölümü ara öğünler. Az ama sık yemek zayıflamak için en iyi yöntem.

  1. Kilo verdiğiniz süre içerisinde hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Öncelikle   çevremdeki insanların beğenilerini duymak çok güzel. Artık giydiğim her kıyafetin bana daha çok yakıştığını düşünüyorum. Kendime güvenim arttı çok daha mutluyum J Romatizma ve topuk dikenimin verdiği rahatsızlıklar da azalma oldu. Kendimi kesinlikle daha sağlıklı hissediyorum.

  1. Programa başlamak isteyip de cesaret edemeyenler için özel bir mesajınız var mı?

Diyet sadece besinleri kısıtlayarak değil psikolojik destek alarak yapılırsa çok daha etkili oluyor. Kilo veremediğim hafta üzülürken ‘’haftaya başaracağız, rahatlayın’’ sözlerini duymak beni hem rahatlattı hem hırslandırdı. Böylece motivasyonum arttı ve programdan kopmadım. Bu programla her hafta kontrollerle zayıflarken   ‘’ nasıl beslenmeliyim,  hangi besini ne ile tüketmeliyim ve nasıl daha sağlıklı olabilirim’’ i öğrendim ve hayatımın bir parçası haline getirdim.

Sağlıklı ve düzenli beslenmek için uzman yardımı almak verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Herkese öneriyorum ve geç kalmamanızı tavsiye ediyorum.

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
RİFAT 29 kilo Hafifledi !

Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN