Kilo Yönetimi Programları

Yaşam denge üzerine kurulmuştur. Denge bozulduğunda sistemde sorun çıkar. Bütçe hesabını yaparken gelirden fazla gider olduğunda kriz oluşur. Sağlıklı bir yaşam için aynı dengeyi yaşamımızı sürdürmek için gereksinim duyduğumuz enerji ve besinlerden aldığımız enerji üzerinde kurmak zorundayız. Pozitif enerji dengesi olduğunda yani aldığımız enerji harcadığımız enerjiden fazla ise vücut ağırlığı artar. Tam tersi negatif enerji durumunda ise kilo kaybı gerçekleşir. Kendinizi sağlıklı hissettiğiniz vücut ağırlığı ideal kilonuzu gösterir. ideal kiloyu belirlemek için Beden Kitle İndeksi formülü kullanılır.

BMI = KİLO / (BOY)2 

İşlemin sonucunda çıkan rakama göre boyunuza göre kilonuzun normal olup olmadığını kontrol edebilir, yine aynı formille ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz.

Yaş ilerledikçe ideal kilo artar. Bu nedenle ideal kilonuzu belirlerken hayalperest olmamalsınız. 1.65 cm boyunda bir bayanın 18 yaşındayken ideal kilosu 56 kg ise, 45 yaşına geldiğinde 62 kg, 65 yalına geldiğinde 66 kg olabilir. Önemli olan kişinin kendini sağlıklı ve formda hissettiği vücut ağırlığında olmasıdır.

Kilo Vermek İçin 5 Altın Kural

Hayatınızın her alanında oluşturduğunuz düzeni beslenme şeklinizde de oluştu...

Devamını Oku >
Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

Bütün Besin Gereksinimlerini Karşılayan ve Tüm Besin Gruplarını İçeren Besle...

Devamını Oku >
Sabahtan Akşama Sağlıklı Beslenme

Enerjinizi Yükselten Beslenme Düzenini Sağlamak Düşündüğünüz Kadar Karmaşık ...

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN