Kilo Alma Diyetleri

İdeal vücut ağırlığında olmak sadece kilo problemi olan kişiler için bir hedef değildir. Zayıflık ciddi bir sağlık sorunudur. İdeal kiloya ulaşmak için bazen kilo almak gerekir. Çocuklarda büyüme & gelişmenin tamamlanması için, bağışıklık sisteminin güçlü olması için, sağlıklı gebelik süreci için, sporcularda kas kütlesini oluşturmak için ideal kiloda olmak gerekir.

Kişiye özel hazırlanan yeterli ve dengeli bir beslenme düzeni oluşturulduğunda kilo almak hiç de zor değildir. Yapılan en büyük yanlışlardan bazıları aşırı şekerli besinler tüketmek, gece geç saatlerde beslenerek sindirim sistemini yormak ve enerji içeriği yüksek besin değeri düşük yiyeceklere yer verektir.

Aşağıda düşük kilolu kişiler için güvenli bir şekilde kilo almanın birkaç yolu vardır:

Düzenli olarak yiyin
Düşük kilolu olduğunuzda günde beş veya altı öğün yemek yemek, standart üçle karşılaştırıldığında daha kolay yönetilebilir. Bunun nedeni, normal kilolu bir kişiden tipik olarak daha hızlı hissetmenizdir.
Yemeklerden önce içmeyin
Yemeklerden önce sıvıları iştahınızı etkileyebilir. Yedikten sonra 30 dakika kadar içmeyi kısıtlamayı deneyin.
Diyetinize besleyici içecekler ekleyin
Diyetinize çok az besin değeri katan, alkolsüz içecekler ve kafeinli kahveden kaçının. Bunun yerine süt, meyve suları, sağlıklı meyve smoothies deneyin. Bu, diyetinizdeki enerjiyi artırmaya yardımcı olur ve sağlığınız için de önemli besinler ekler.
Besleyici gıdalar yiyin
Düşük kilolu olduğunda, sağlıklı yiyecekler tercih etmek güvenli bir şekilde kilo almanıza yardımcı olabilir. Meyve, sebze, kuru yemiş, tohum, tam tahıl gevreği, ekmek ve makarnalar, proteinden zengin et ve süt ürünlerini seçin.
Sağlıklı atıştırmalık
Avokado, fındık, peynir, fıstık ezmesi ya da öğünler arasında kurutulmuş meyveler üzerinde atıştırma kilo almak için iyi bir yol olabilir.
Egzersiz yapmak
Kuvvet egzersizleri kilo almanıza yardımcı olabilir. Egzersiz ayrıca iştahınızı geri almanıza yardımcı olabilir.

BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN