Su İçsem Yarıyor Diyenlerin Dikkatine

Su İçsem Yarıyor Diyenlerin Dikkatine

Kilo vermek için ilk hedef metabolizmayı hızlandırmak olmalı. Yeterli ve dengeli beslenmek, fiziksel aktiviteyi artırmak, düzenli uyku saatleri, yeterli sıvı tüketimi… ve daha birçok faktör sıralayabiliriz metabolizma hızını artırmak için. Fakat bazen öyle durumlar oluyor ki; spor yapılıyor, enerji dengesi sağlanmış, düzenli ve programlı bir yaşam biçimi fakat vücut yakmıyor ve sürekli depolama isteği içerisinde. İşte bu durumda devreye vücudumuzun teşkilat sistemi olan hormanlar giriyor. Bazı hormonal rahatsızlıklar ve bazı vitamin mineral eksiklikleri ne yazık ki metabolizma hızını düşürüyor ki bu da inatçı obeziteye davetiye çıkarıyor.

Günlerce kendinizi hazırladınız, motivasyonunuz en üst seviyede ve artık hazırsınız çünkü hedefiniz belli ve kilo vermek istiyorsunuz. Artık yediklerinize dikkat ediyor, en sevdiğiniz besin bile olsa ölçüyü aşmamakta gayet başarılısınız fakat ilk hafta geçiyor, ikinci hatta üçüncü hafta ve tartıda tık yok!

İnancınızı yitirmeye başladığınızda eski beslenme hataları bir bir hayatınıza girer, hatta başarısızlık duygusu ile daha fazla yeme eğilimi gelişir ve bu sefer tartının ibresi artmak için hiç oyalanmaz , 1 hafta bile beklemez ikinci günün başında başlamıştır artmaya.

Bu tür kısır döngülere girmemek için mutlaka bir beslenme uzmanından yardım alın. Öncesinde istenilen kan tetkikleri hormonlarınızın çalışma düzeni, vitamin, mineral yetersizlikleri, kan şekeri dengenizle ilgili bütün bilgilerin değerlendirilmesini sağlar. Sabah alınan tek tüp kan tüm bu kötü senaryonun önleyicisi olabilir. Doktor konsültasyonu ve sonrasında diyetisyeninizden alacağınız size özel bir beslenme danışmanlığı hizmeti ideal kilonuza ulaşmanın en garantili yoludur.

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
Kilo Vermek İçin 5 Altın Kural

Hayatınızın her alanında oluşturduğunuz düzeni beslenme şeklinizde de oluştu...

Devamını Oku >
Obeziteyi Besleyen Popüler Diyetler

Yetersiz ve Dengesiz Beslenme Sağlık Sorunlarına Yol Açıyor.

Devamını Oku >
Fazla Kilolarınızdan Kurtulmak İçin Sağlığınızı Ka...

Obezite Dünyada, Ülkemizde Her Geçen Gün Daha Büyük Bir Sağlık Sorunu Olmaya...

Devamını Oku >
7 Günde Değişimi Başlat 21 Günde En Az 1 Beden İnc...

7 Günde 7 Farklı Alışkanlık Kazanarak ve Bu Alışkanlıkları 21 Gün Uygulayar...

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN