ESRA 12 kilo Hafifledi !

ESRA 12 kilo Hafifledi !

Esra hanımın 3 yıldır kilo problemi vardı,  kilo vermek için sürekli bir çaba içerisinde olmasına rağmen , kendine uygun bir çözüm yolu bulamadığı için uzman yardımı almaya karar verdi, devam eden süreci kendisinden dinleyelim;

  1. Uzman yardımı almaya nasıl karar verdiniz?

Aldığım kilolardan bir türlü kurtulamıyordum.Kıyafetlerimin içine sığamıyordum.Aynanın karşına geçemez olmuştum,en son 42 bedene kadar çıkmıştım,moralim çok bozuluyordu.Bu sebeplerden dolayı uzman yardımı almaya karar verdim.

  1. Program surecinde zorlandığınız noktalar oldu mu? Olduysa bunlara nasıl çözümler geliştirdiniz?

Çok fazla zorlanmadım aslında,çünkü dışarı çıktığımda yanımda taşıyabileceğim öğünlerimi aksatmıyordum(elma vb).Değişim listesini uyguladığım zamanlarda oldu.Mesela öğlen sebze yemem gerekiyorsa ve ben dışarıdaysam,sebze yemeğiyle et yemeğini değiştiriyordum.Et yemeğini öne çekip sebze yemeğini bir sonraki öğüne aktarabiliyordum.

  1. Yetersiz beslendiğinizi düşündünüz mü? Halsizlık yorgunluk durumları gelişti mi?

İlk üç gün halsizliğim oldu vucut fazla yemeğe alışınca ve sağlıklı beslenmeye başlayınca bünyem şoka girdi. Daha sonrasında kendimi toparladım ve alıştım,yetersiz beslendiğimi düşünmedim diyet listem yeterince doyurucuydu.

  1. Diyet yaparken çevrenizdeki insanlardan nasıl tepkiler aldınız?

Çok güzeldi aldığım tepkiler beni gördüklerinde ilk başta tanıyamadılar çok şaşırdılar, çok güzel olduğumu dile getirdiler ve azmimden dolayı tebrik ettiler çok mutlu olmuştum. Çevremden bu kadar güzel tepkiler alınca kendime güvenim geldi.

  1. İdeal kilonuza ulaştığınızda hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Kıyafetlerim değişti ilk olarak 42 bedenden 36 bedene indim çok mutluyum. Yaşam biçimim değişti diyetle birlikte artık daha sağlıklı besleniyorum geceleri geç yatmıyorum,hiç su içmezdim diyebilirim şimdi ise çantamdan ayırmıyorum.Neyi yiyip neyi yemem gerektiğini biliyorum artık.Kendimi ona göre ayarlayıp kilomu dengeleyebiliyorum.

  1. Programa başlamak isteyip cesaret edemeyenler için özel bir mesajınız var mı?

Diyet yapmak sadece zayıflamak değil aynı zamanda sağlıklı beslenmek içinde gerekli olan bir şey. Öncelikle kişinin kararlı olması gerekiyor.Önümüzdeki uzun bir yol,bir hayat boyu sürdürülmesi gereken ama nasıl yaşamak istediğimize biz karar veriyoruz.Kilonuzun kalıcı olmasını istorsanız kendinize uygun bir beslenme düzeni kurmanız şart .İnsan hayatında bir çok şeyi değiştirebiliyor çünkü en başta kendine olan güveni ve saygısı geri geliyor.

Derya hanım sayenizde hem gergin diyet psikolojisine girmeden hem de vücudumu zorlamadan uzun zamandır vermekte zorlandığım fazla kilolarımdan umduğumdan çabuk kurtuldum bunun için size çok teşekkür ediyorum.

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
RİFAT 29 kilo Hafifledi !

Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN