AYBERK &  ZEHRA Toplamda 28 kilo Hafifledi !

AYBERK & ZEHRA Toplamda 28 kilo Hafifledi !

Tam 1 sene öncesinde Ayberk ile kilo kontrol programına başladığımızda anne Zehra hanım ve baba Soner bey’in çok bilinçli olmalarına rağmen her anne baba gibi diyete karşı bir önyargı ile ‘’acaba doğru mu yapıyoruz’’ diye kendilerini sorguladıklarını gözlerinden okumuştum. Önceliğim onlara aslında diyetin bir yaşam biçimi olduğunu ve Ayberk’in büyüme gelişmesinde hiçbir problem olmayacağını aksine enerji içeriği yüksek gereksiz yiyecekleri diyetinden çıkarıp asıl ihtiyaç duyduğu doğru besinleri yerine koyarak ideal kilosuna ulaşabileceğinden bahsettim ki süreci zamana bıraktığımızda olumlu değişimi hepbirlikte gördük. Ayberk 4 Ayda 11 kilo verdi. Artık kendisini çok daha iyi hissediyor. Son boy takibinde ise Ayberk’in boyunun 1.67 cm den 1.71 cm ulaşmış olması aslında doğru beslenerek büyüme& gelişmeyi nasıl olumlu yönde etkilediğinin kanıtı.

Aslında bu durum benim öngördüğüm bir sonuçtu fakat beni asıl şaşırtan Zehra hanımdaki değişim oldu .  Ayberk’in rutin kontrolleri sırasında Zehra hanımın da inceldiğini farketmemek imkansızdI. Programa Zehra hanımı da dahil ettik ve 4 ayda 18 kilo verdi . Bu arada doğumlardan sonra kalan bölgesel problemler için cihaz yardımı da alarak sonuçlar çok daha gözle görünür hale geldi. Böylece çifte başarı elde ettik ve bu güzel ailedeki değişimbenim için de mutluluk kaynağı.

8 aydır koruma programına devam ediyoruz. Artık 6 ayda bir görüşerek vücut analizi ile takibe devam edicez. Bu arada her zaman söylediğim gibi ; Zayıflamak bahane Dost kazanmak şahane…

AYBERK

‘’Eskiden azıcık açlık hissettiğimde bile canım abur cubur isterdi. Bu yüzden bunları bırakmak biraz zor oldu ama diyet demek tatlı yok demek değildi. Bu yüzden ara öğünlerimin bir kısmında tatlı yiyerek çözüm bulabildim. ‘’

‘’Arkadaşlarımın, yakınlarımın, ailemin ve Derya ablamın belirttiği gibi daha yakışıklı, fit , sağlıklı ve esnek oldum. ‘’

 

ZEHRA

Açıkçası 12 sene boyunca farklı zamanlarda kilo verme çabalarım oldu. Kendi kendime çokta bilinçli olmadan diyet ve spor yapmaya çalışıyordum. Hatta bir ayda 10 kilo verip metabolizmamı öyle çökertmiştim ki 15 iğne ile kendime 2 ayda zor geldim. Üstelik verdiğim 10 kiloyu da hızla geri almıştım.

Derya hanım’ın Ayberk için hazırladığı beslenme programına dikkat ederken, ailece sağlıklı ve düzenli bir yemek alışkanlığı kazanmaya başladığımızı fark ettim. Ayberk’deki olumlu değişimi görmek beni de motive etti.

Yaş ilerledikçe metabolizmanın yavaşladığını hissediyordum, iki doğum sonrası kilolar kalıcı hale gelmeye başlamıştı, hareket ederken ve nefes alırken zorlanıyordum, giydiğimi kendime yakıştıramıyordum, sağlık sorunlarım ortaya çıkmaya başlamıştı, örneğin kolesterolüm yükselmiş, bel, boyun ve sırt ağrılarım artmıştı.Bu işin bilinçsiz ve kontrolsüz olamayacağına karar verdim. Böylece oğlumla birbirimize diyet partnerliği yapmaya başladık.

Hiçbir sevdiğim yiyecekten vazgeçmeden neyi ne kadar ne zaman tüketebileceğimi ve alternatiflerini öğrendim. Fazla kaçırdığım zamanlarda bunu nasıl tolere edebileceğimi öğrendim.

Salata ve su günlük beslenmemde vazgeçilmezlerim oldu. Gece atıştırmalarım bitti, hamur işi yiyecekler özel zamanların haricinde yok denecek kadar azaldı.

Beslenme tarzımı değiştirerek vücudumdaki hantallıktan kurtulduğumu düşünüyorum. Vücuduma boş yere ne kadar çok yükleniyor, yoruyormuşum. Şimdi kendimi daha hareketli, daha rahat, daha enerjik hissediyorum. Tabi bu hem görüntüme, hem hareketlerime yansıyor. Çevremden gelen olumlu tepkiler de beni çok mutlu ediyor.

   Herşeyden önce kendimi çok çok çok iyi hissettim, hissediyorum ve sonrasında da daha iyi hissedeceğimden eminim. İnsanın giydiğini kendisine yakıştırması aynada kendisini beğeniyor olması çok güzel bir duygu. Uzun zamandır görüşmediğim arkadaşlarımın Ayberk’i ve beni görünceki tepkileri de çok hoş.  Ayrıca Derya hanımın siz normal hayatın akışına uyup her şeyi unuttuğunuzda bir alo deyip ‘ Herşey yolunda mı ? Nasıl gidiyor ?’ demesi sizi silkeleyip kendinize getiriyor. Kontrolü elden bırakmıyorsunuz. İnsan kendisini ayrıcalıklı hissediyor. Üstelik benim de Derya hanımı ihtiyaç duyduğum her zaman arayıp danışabileceğimi bilmek büyük bir lüks.

Zaman, enerji ve para kaybına bir son verin. Yerinizde saymayın kendiniz için özel bir şey yapın, harekete geçin. Bir adım atmazsanız yol alamazsınız.

Hem beden hem ruh sağlığınızı korumak, kesin sonuç almak için diyet diyetisyenle yapılır.

Benzer Makaleler İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
NİĞDA 15 kilo Hafifledi !

Doktora check-up için gitmiştim. Bana şekerimin çok yüksek olduğunu ve diyet...

Devamını Oku >
GÜLBİN 17 kilo Hafifledi !

Gebelik sonrası üzerinizde kalan fazla kilolar kabusunuz olmasın.

Devamını Oku >
RİFAT 29 kilo Hafifledi !

Küçük yaştan itibaren fazla kilolarım vardı.

Devamını Oku >
SİNEM 15 kilo Hafifledi !

Son 4 senedir. Esasın da büyük bir kilo problemim yoktu.

Devamını Oku >
BİZ SİZİ ARAYALIM 0312 440 74 06
SİZİ ARAYALIM BİZE ULAŞIN